Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza

Edukacja Pracownia Przyrodniczym

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Cmentarze w Szczecinie

Cmentarze w Szczecinie

Monitoring

cmentarze

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Obsługa techniczna
ALFA TV

dodano 17-05-2017

Wielkie porządki na cmentarzach. Najpierw na Cmentarzu Centralnym

Na szczecińskich cmentarzach, szczególnie na największej polskiej i trzeciej co do wielkości w Europie nekropolii, czyli Cmentarzu Centralnym, opiekunowie grobów coraz częściej łamią obowiązujące przepisy regulaminu. Na ścieżkach ustawiane są ławki uniemożliwiające przejście. Wycinane są krzewy, wyrywane kostki brukowe, a w ich miejscu pojawiają się nasadzenia. W związku z tym rozpoczyna się porządkowanie kwater.

W pierwszej kolejności porządkowane będą kwatery nr 45D, 95D oraz 95E. Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych usuną wszelkie nasadzenia i inne ozdobniki zalegające przy słupkach, ścianach oraz murkach na kwaterze urnowej. Likwidowane będą wszystkie samowolne nasadzenia roślin i krzewów na pasach zielonych przyległych do tych kwater. Dodatkowo zlikwidowane zostaną granitowe płyty leżące na ziemi z wygrawerowanymi danymi osób zmarłych. Zostaną przewiezione do administracji cmentarza i tam przechowane przez maksymalnie 6 miesięcy.

więcej »

dodano 16-05-2017

Zaproszenie dla nauczycieli i edukatorów przyrodniczo - leśnych

Zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach szkoleniowych pn. „Na sześciu nogach czyli w królestwie owadów” z zakresu entomologii dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w ramach realizacji projektu pn. „Cykl działań z zakresu ochrony przyrody i edukacji ekologicznej w Lasach Miejskich w roku 2017”.

więcej »

dodano 15-05-2017

W Szczecinie powstaje Skwer Zdrowia

Mieszkańcy Pogodna mogą mieć powody do radości. Na skwerze przy ulicy Siemiradzkiego trwają prace, których finał zobaczymy w sierpniu.

więcej »

dodano 10-05-2017

Remont na Cmentarzu Centralnym

Koniec z błotem i kałużami w Alei Zachodniej na Cmentarzu Centralnym. Trwa budowa odwodnienia, które ułatwi przemieszczanie się osobom odwiedzającym groby najbliższych.

więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 156   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia