Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza

Edukacja Pracownia Przyrodniczym

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Cmentarze w Szczecinie

Cmentarze w Szczecinie

Monitoring

cmentarze

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Obsługa techniczna
ALFA TV

Lasy miejskie

lasy miejskie

Szczecin szczyci się największymi lasami miejskim w Polsce. Trzynaście uroczysk leśnych, a także mniejsze, rozproszone tereny leśne zajmujące powierzchnię 2780,17 ha. Gdyby wybrać się na przejażdżkę po obwodzie szczecińskich lasów, trzeba by przejść 130 km.

Szczecińskie lasy miejskie to ulubione miejsce organizowania różnorodnych konkursów, imprez masowych, rajdów pieszych, rowerowych. Na miłośników spędzania wolnego czasu czekają liczne obiekty turystyczne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie; amatorzy spacerów i przejażdżek rowerowych mogą korzystać ze ścieżek i malowniczych szlaków. Zwolennicy spokojniejszego spędzania czasu odpoczną przy ognisku na 13 przepięknych polanach rekreacyjnych. Miejskie lasy kryją także wiele pamiątek historycznych.

Odwiedzający lasy szczególnie upodobali sobie wypoczynek na polanach leśnych w Lesie Arkońskim - przy ul. Miodowej, w Parku Leśnym Głębokie - przy ul. Kupczyka oraz na polanie "Widok" w Parku Leśnym Zdroje. W Lesie Arkońskim doskonałym miejscem do rekreacji i aktywnego wypoczynku jest tzw. Polana Sportowa, która znajduje się na trasie szlaku turystycznego "Siedem Młynów-Gubałówka". Będąc w tym rejonie warto połączyć wypoczynek z edukacją i odwiedzić ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną "Wspólny Las - Wspólna Europa" zlokalizowaną przy ul. Miodowej 3 (obok Leśniczówki "Białej").

Nie zapominamy także o wypoczywających, którzy spacerują po lesie razem ze swoimi czworonogami (oczywiście na smyczy). Z myślą o nich zagospodarowano dwie polany leśne z psimi wybiegami przy ul. Chopina i ul. Arkońskiej. Trzeci psi wybieg powstał przy ul. Kopalnianej na terenie Parku Leśnego Zdroje.

Cennik drewno
 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia