Edukacyjna Pracownia Przyrodnicza

Edukacja Pracownia Przyrodniczym

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Cmentarze w Szczecinie

Cmentarze w Szczecinie

Monitoring

cmentarze

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

Obsługa techniczna
ALFA TV

Kąpieliska miejskie

lasy miejskie

Zakład Usług Komunalnych ma pod swoja pieczą cztery miejskie kąpieliska; Głębokie, Arkonka, Dziewoklicz i Dąbie.

Kąpielisko "Głębokie"

Położone jest nad południowym brzegiem Jeziora Głębokiego. Popularne kąpielisko miejskie jest dobrze skomunikowane zarówno z centrum miasta, jak i okolicznymi miejscowościami powiatu polickiego. W sezonie bardzo chętnie odwiedzane przez szczecinian oraz mieszkańców okolicznych gmin.

Na terenie kąpieliska znajduje się  restauracja i  park linowy. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają wykwalifikowani ratownicy. W sezonie letnim, jak tylko dopisuje pogoda, z kąpieliska korzysta kilkadziesiąt tysięcy plażowiczów.

Bilety:

Dzieci do 6. roku życia na kąpieliska Dąbie, Dziewoklicz i Głębokie wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne w znacznym stopniu – wraz z jednym opiekunem. Młodzież do 16. roku życia płaci 1zł. Pozostali uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści 2zł. Bilet normalny kosztuje 5zł.

Kąpielisko "Dąbie"

Położone jest na jeziorem Dąbie. To jezioro deltowe polodowcowe o pow. 56 km kw. (czwarte co do wielkości w Polsce). Składa się z dwóch części, tj. Dużego Jeziora Dąbie i tzw. zatoki. W całości leży w granicach administracyjnych Szczecina.

Do kąpieliska Dąbie dojdziemy ulicą Żaglową. Ze względu na swoje oddalenie od centrum miasta odwiedzane jest głównie przez mieszkańców prawobrzeżnego Szczecina. Do plażowania zachęca szeroki pas piaszczystej plaży o długości 130 metrów. Ci, którzy nie lubią piasku w butach mogą rozłożyć koc na miękkiej trawie. A kto zechce ukryć się przed słońcem, pod jednym z kilku okazałych drzew.Na kąpielisku jest plac zabaw z drabinkami i huśtawkami oraz boisko do gry w siatkówkę plażową.

Do dyspozycji mamy: 10 przebieralni, sanitariaty, cztery prysznice oraz punkt sanitarny. Znajduje się tu też punkt gastronomiczny. Bezpieczeństwa kąpiących pilnują ratownicy. W ciepłe wakacyjne dni odwiedza je nawet do 2 tys. osób.

Kąpielisko "Dziewoklicz"

Znajdujące się w pobliżu Odry, nieco oddalone co prawda od centrum, jednak z wygodnym dojazdem Autostradą Poznańską i autobusem linii 61. Droga na część plażową wiedzie przez malowniczy mostek. Część nabrzeża jest zabetonowana i przeznaczona głównie dla wędkarzy.

Dziewoklicz jest dość głęboki, miejscami osiąga prawie cztery metry. Bezpieczeństwa pilnują ratownicy. Na kąpielisku jest punkt sanitarny, natryski, toalety oraz przebieralnie. Wyznaczone jest duże boisko do siatkówki i miejsca na ogniska oraz miejsce do grillowania. Jest też kilka punktów gastronomicznych.

Obok kąpieliska znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego prowadzona przez PTTK. Dziewoklicz odwiedza dziennie do ok. 1000 osób.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia